Standardowa drukarka laserowa HP P1102 od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością pośród klientów i określana jest godnym następcą HP 1010, jednej z najlepszych drukarek laserowych.Do głównych walorów HP P1102 użytkownicy kwalifikują: nieduże wymiary, bezawaryjność na co bez wątpienia wpływ ma nieobecność pobocznych funkcji jak: NFC, WiFi, duplex itp.

Toner zamiennik do drukarek HP P1102

Toner zamiennik do drukarek HP P1102

Z parametrów czysto technicznych drukarka wyróżnia się także szybką pracą – do 18 stron na minutę i szybkością wydruku pierwszej strony ze stanu uśpienia – ok. 8,5 sekundy. Drukarka znajduje więc bardzo duże zainteresowanie pośród mało wymagających użytkowników. Spośród wad wskazywanych przez nabywców na pierwsze miejsce wysuwa się głośność pracy drukarki – ok. 51dB, co jednak jest wynikiem dość przeciętnym, nieznacznie tylko odbiegającym od wyrobów konkurencji, a zatem to raczej dość subiektywne wrażenie.

Ogromna sprzedaż drukarek HP P1102 przekłada się bezpośrednio na potężną sprzedaż materiałów eksploatacyjnych – tonerów stosowanych w tej drukarce. Co po pewnym czasie, z pewnością, przyczyniło się do obniżenia cen tonerów, zwłaszcza zamiennych. Toner HP P1102 zamiennik kosztuje niespełna 50 zł. Nie bez przyczyny drukarka HP P1102 doczekała się miana niedrogiej w zakupie i eksploatacji.